8 Şubat 2009 Pazar

CHP'de zehir zemberek açıklamalı istifa

CHP'DE TUZLUKÇU DEPREMİ
CHP'de zehir zemberek açıklamalı istifa
CHP'de zehir zemberek açıklamalı istifa
Başkan adayını beğenmeyen 55 kişi zehir zemberek bir açıklama yaparak partiden istifa etti.

Konya'nın Tuzlukçu ilçesindeki Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatında sular durulmuyor. 29 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Genel Merkez'in işadamı Mustafa Sak'ı aday göstermesi üzerine aralarında CHP İlçe Başkanı Özen Şahin'in de bulunduğu 55 kişi partiden ve yönetimden istifa etti. Sert açıklamaların yapıldığı basın toplantısında şimşekler Deniz Baykal, CHP Konya İl Başkanı Rahmi Baştoklu ve CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Sak'a yöneltildi.

Tuzlukçu CHP ilçe binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Tuzlukçu ilçe Başkanı Özen Şahin, Mustafa Sak'ın genel merkez tarafından aday gösterilmesine tepki gösterdiklerini belirterek 55 kişiyle birlikte partiden ve yönetimden istifa ettiklerini açıkladı.

Şahin "Parti, Mustafa Sak'a parti satılmış. Biz bunu bilseydik, gelip de ilçe yönetimini kurmazdık. Satılık partide ne işimiz var bizim. Atatürk'ün partisini bu kadar ucuz bir şekilde rencide edecek şahısların tapulu malı mı burası? Çeksin gitsinler, Satılacak parti varsa başka yerlere baksınlar. Cumhuriyet Halk Partisi onurlu ve gururlu bir partidir. Onursuz insanların bu partide olmasını istemiyoruz" dedi.

Tuzlukçu CHP Gençlik Kolları Başkanı Musa Eke ise yaptığı açıklamada, "Yanlışın düzeltilmesini istiyoruz. Bu yanlışı düzelmek için gittiğimiz CHP Genel Merkezi'nde dışlandık. Genel Merkezin atadğı başkan adayının amacı rant sağlamaktır" diye konuştu. Partili bir üyede yaşan bu gelişmelere kızarak CHP üyelik kartını yırtarak tepki gösterdi.Habertürk
08.Şubat.2009 00:12:47

Hiç yorum yok:

reklam izle kazan

SPONSOR REKLAMLAR